dom w budowie

Kielce ubezpieczenie domu w budowie.

Najczęściej zadawane pytanie to jaki jest zakres takiego ubezpieczenia i ile może kosztować. Jesteśmy przyzwyczajeni że mieszkanie i dom ubezpieczamy gdy już w nim mieszkamy i posiadamy w danej nieruchomości rzeczy wartościowe i wyposażenie. Dom w budowie można ubezpieczyć na każdym etapie wykonania prac: stan zerowy, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan wykończony, stan przygotowany do wszystkich odbiorów aby uzyskać pozwolenie na zamieszkanie. Na każdym z tych etapów wartość nieruchomości w budowie będzie się zmieniała czyli rosła w górę, ale również ryzyko utarty mienia będzie większe.
Dom w budowie można ubezpieczyć od ognia i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży w każdej firmie: PZU, Warta, Generali, Ergo Hestia, UNIQA, Allianz, Compensa, HDI, AXA Direct, TUZ, BTA, InterRisk, Wiener, Concordia, Link4, Proama. Dokładny zakres ochrony zawsze pisany jest w warunkach ogólnych danego towarzystwa.

logo firmy

Biuro ubezpieczeniowe w Kielcach,
ul. Warszawska
tel. 500 213 595

Formularz kontaktowy >>

[gravityform id=”5″ title=”false” description=”false”]

Domy w budowie najczęściej powstają poza miastem na terenach gminnych w różnych miejscowościach. W naszym biurze można ubezpieczyć dom w budowie z miejscowości przylegających do miasta Kielce takich jak: Masłów, Dąbrowa, Ciekoty, Leszczyny, Wola Kopcowa, Klonów, Mąchocice, Wiśniówka, Kajetanów, Miedziana Góra, Mniów, Łączna, Zagnańsk, Tumlin, Belno, Barcza, Domaszowice, Dyminy, Strawczyn, Sitkówka Nowiny, Bodzentyn, Górno, Bęczków, Krajno, Mniów, Suków, Chęciny, Chmielnik, Niestachów, Kranów, Nowiny, Daleszyce, Bieliny, Łagów, Łopuszno, Nowa Słupia, Piekoszów, Raków, Strawczyn, Bugaj, Morawica. Zadzwoń do nas, przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Co obejmuje ubezpieczenie domu w budowie?

Ubezpieczenie domu (nieruchomości) w trakcie budowy obejmuje najczęściej mury i stałe elementy budynku od pożaru i innych zdarzeń losowych, może występować ochrona od kradzieży gdy dom jest już w stanie surowym zamkniętym. Budynek nie jest jeszcze zamieszkany więc zakres ochrony jest ograniczony. Zdarzenia losowe które mogą występować to:

– pożar,
– huragan,
– silny wiatr,
– zalanie,
– deszcz nawalny,
– uderzenie pioruna,
– przepięcie,
– powódź,
– wybuch,
– działanie gradu,
– osuwanie i zapadanie się ziemi.

Jaki zakres oferuje wybrane towarzystwo dokładnie opisane jest w warunkach ogólnych OWU, taką informację można pobrać ze strony www wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ochroną mogą też być również objęte stałe elementy budynku w budowie takie jak: kotły OWU, piece centralnego ogrzewania OC, schody wewnętrzne, drzwi i okna, armatura sanitarna, grzejniki, oświetlenie, wewnętrzne wyposażenie i stałe elementy działki.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu domu w budowie?

– zakres ochrony jest mniejszy niż domu zamieszkałego,
– wartość nieruchomości zwiększa się wraz z kolejnym etapem budowy,
– ubezpieczenie od kradzieży dostane jest na III etapie budowy,
– czy może występować cesja pod kredyt hipoteczny,
– polisa jest odnawiana na kolejny rok,
– stosowanie wyłączeń w ubezpieczeniu zawarte OWU.

Jeśli jesteś zainteresowany polisą na dom w budowie, zadzwoń do naszego biura w Kielcach. Przygotujemy korzystną propozycję.

Podobne Wiadomości: