ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb w samochodzie

Dlaczego warto mieć ubezpieczone szyby w samochodzie? Jest to dodatkowa umowa zawierana wraz z OC lub AC, w Autocasco szyby są ubezpieczone wraz z cały autem. Jeśli nie chcemy stracić zniżki w ubezpieczeniu AC to doskonałym wariantem jest wykupienie opcji szyba, która zapewni wymianę szyby w profesjonalnym warsztacie gdy ulegnie stłuczeniu lub uszkodzeniu.

Szyby w samochodzie są mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas podróży. Najczęstsza przyczyna to uderzenie kamienia który wyskoczy z pod samochodu jadącego z przodu lub naprzeciwka. Jeśli auta jadą z duża prędkością to nawet mały okruszek ostrego kamyka może uszkodzić przednią szubę, bo to ona jest najwięcej narażona na uszkodzenia mechaniczne w drodze.

logo

Nasze buro w Kielcach:
ul. Warszawska, 25-547 Kielce
tel. 500 213 595
Formularz kontaktowy >>

[gravityform id=”3″ title=”false” description=”false”]

Co zrobić jak szyba zostanie uszkodzona?

Szkodę szybową należy zgłosić do wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Otrzymamy informację w którym zakładzie możemy zrealizować wymianę szyby na nową lub naprawę uszkodzonej szyby. Są to profesjonalne warsztaty lub serwisy samochodowe wybranych marek aut. Gdy szyba zostanie uszkodzona nie otrzymujemy gotówki w formie odszkodowania, tylko zawsze jest to usługa polegająca na wymianie.

W zakresie opcji szyba, ubezpieczona jest szyba czołowa wraz pozostałymi w aucie. Wykluczone mogą być szyberdachy i szyby panoramiczne, taki zapis zawsze jest ujęty w OWU warunkach ogólnych w AC lub opcji szyba jako dodatkowy zakres ubezpieczenia.

Na co zwrócić uwagę mając ubezpieczone szyby w samochodzie:
– szybę wymienia wyspecjalizowany zakład,
– nie wszystkie szyby w aucie są ubezpieczone,
– w szybie czołowej jest udział własny w szkodzie,
– przy wymianie mogą być stosowane zamienniki,
– nie należy dokonywać własnych napraw,
– fakt uszkodzenia szyby należy zgłosić na infolinii.

Najczęstsze występujące uszkodzenia szyb to:
– kamyki (odpryski z kół samochodów)
– gradobicie,
– spadające gałęzie,
– wandalizm,
– kradzież,
– uszkodzenia mrozowe,

Najczęściej ulega uszkodzeniu szyba czołowa w wyniku uderzenia kamienia który wyskoczył z pod innego auta. Kolejne szkodzenia które pojawiają się w wyniku wandalizmu i kradzieży to szyby boczne.

Zapraszamy do naszego biura w Kielcach, przedstawimy korzystną ofertę na ubezpieczenie szyb w samochodzie z OC lub AC w pakiecie.