Ochrona utraty zniżki w OC i AC

Po każdej stłuczce lub kolizji składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC może wzrosłość w górę, podobnie dzieje się w dobrowolnym ubezpieczeniu AC Autocasco. Od takich przykrych sytuacji związanych ze wzrostem składki za swoje ubezpieczenie można się zabezpieczyć wykupując dodatkową opcje do umowy głównej w postaci ochrony zniżki po stłuczce.

Dla kodo ochrona zniżki?
Czy warto wykupić ochronę zniżki po stłuczce?
Ile kosztuje ochrona zniżek?
Co warto wiedzieć o ochronie zniżki w OC i AC.

Adres – buro w Kielcach:
ul. Warszawska,  25-547 Kielce
tel. 500 213 595
Formularz kontaktowy >>

[gravityform id=”5″ title=”false” description=”false”]

logo

Kto może posiadać ochronę zniżki?

Ochrona zniżek dostępna jest dla każdego kto zamierza ubezpieczyć samochód w OC lub AC. Jest to dodatkowa umowa za którą trzeba zapłacić dodatkową składkę. Aby taka usługa była dostępna trzeba mieć wzorową historię ubezpieczeniową w UFG a dokładniej nie nieć stłuczki w ciągu kilku ostatnich lat. Jeśli taką umowę mamy już wykupioną to działa ona do momentu pojawienia się pierwszej kolizji, w kolejnym roku już nie będzie zaproponowana.

Korzyści z posiadania ochrony zniżki w OC lub AC

Utrata zniżki może dużo kosztować dla każdego kierowcy szczególnie dla tego który posiada kilka samochodów zarejestrowanych na siebie, a często tymi autami jeżdżą różne osoby. W takiej sytuacji ryzyko utraty zniżki na wszystkie samochody jednocześnie jest bardzo wysoka. Wykupiona ochrona od utraty zniżki działa tylko na ubezpieczone aut i tylko w tym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jeśli jesteśmy posiadaczem kilku aut należało by wykupić taka opcję na każde z osobna.

Ile może kosztować ochrona zniżki (utrata)

Utrata zniżki może skutkować że w kolejnym roku składka będzie wyższa. O ile składka OC lub AC może wzrosnąć po stłuczce ? Każde z towarzystw ubezpieczeniowych stosuje własną politykę obliczania składki za bezszkodowa jadę lub podwyższanie za pojawienie się stłuczki. Często brane są pod uwagę stłuczki w ciągu ostatnich 3 lub 5 lat w zależności ile stłuczek mamy w naszej historii ubezpieczeniowej. Ochrona od utraty zniżki może kosztować od 20 zł do nawet 70 zł w zależności od firmy, czynników które wpływają na cenę może być kilka.

Co trzeba wiedzieć o ochronie zniżki od stłuczki.

– można ją dokupić do umowy OC i AC,
– dział w tym towarzystwie ubezpieczeniowych w który jest wykupiona,
– działa tylko na jedno ubezpieczone auto,
– zapewnia utrzymanie zniżek na tym samym poziomie a nie składki.
– dokładne informacje zawarte są w OWU warunkach ogólnych

Ile składka OC może wzrosnąć po stłuczce? po pierwszej stłuczce może wzrosnąć o 30% po drugiej stłuczce w ciągu 3 lat nawet o 100 % w zależności ile wypracowanych zniżek już posiadamy i w jakim wieku jest kierowca. Dla młodocianego kierowcy (25 lat) składka OC może wzrosnąć więcej a stłuczki będą brane pod uwagę przez 5 lat.